Europassion je organizace sdružující skupiny, které hrají pašijové hry, a to v rámci celé Evropy. V květnu 1982 proběhlo setkání Pašijových her ve Španělsku v obci Esparreguera a již zde vznikla myšlenka na založení organizace zastřešující subjekty z různých zemí, jenž se aktivně věnují tradici pašijových her.

V roce 1992 se setkání Europassion v Paříži zúčastnilo 26 skupin, mezi kterými byly poprvé také země z východní Evropy: Polsko, Maďarsko, Rumunsko a Česká republika, kterou v Europassion zastupují Hořické pašijové hry.

Hořické pašijové hry jsou jediným českým členem organizace Europassion a pravidelně se účastní společných mezinárodních setkání, která se uskutečňují pokaždé v jiné členské zemi.

Na zasedání v roce 1995 v Ligny (Belgie) byl generálním sekretářem zvolen Josef Lang z německého Auersmacher a jako sídlo organizace byla určena belgická obec Ligny.

V roce 1999 na kongresu Europassion v rakouském Thiersee byla Růžena Hotová vyznamenána "Zlatým křížem Europassion" za rozvíjení styků se zahraničím.

WordPress Table Plugin

V roce 2010 přijali zástupci společnosti Hořických pašijových her pozvání na předpremiéru pašijových her do Oberammergau, kde se konalo náhradní setkání Europassionu pro členy, kteří se neúčastnili setkání v Portugalsku. Více si můžete přečíst v reportáži z Oberammergau 2010.

Europassion - symbol sjednocení, putovní socha (r. 2006), dílo Františka Hladkého
Kongresy Europassion